CD PŘEHRÁVAČ CD-101

Plinius CD-101 - CD PŘEHRÁVAČ

V roce 2001 nám šéf designu Ross Stevens ukázal kus ohnutého hliníku a řekl: “Tohle je budoucí PLINIUS styl.“

Nebylo moc času, nebyli jsme si moc jistí, kam nás tato cesta zavede, ale s vývojem našich nových zesilovačů nám došlo, že jsme vytvořili něco velmi speciálního.

Nový vzhled přístrojů PLINIUS byl velmi dobře přijat širokou audio-veřejností, ale zjistili jsme, že k našim zvláštním zesilovačům s obloukovým šasí se ostatní přístroje moc nehodí. Popravdě jsme vlastně CD přehrávač vyrábět nechtěli, protože existuje celá řada kvalitních CD přehrávačů od jiných výrobců. Ale podlehli jsme tlaku zákazníků.

Jak už je naší tradicí, vzali jsme vývoj našeho CD přehrávače z trochu jiného úhlu. Vždy jsme pociťovali, že potenciál CD přehrávače typu Redbook sice plní co slibuje, ale jeho možnosti jsou přece jen omezené. Avšak výsledky dosažené při poslechu přehrávačů SACD a ostatních formátů a zájem podporovat rozsáhlé CD sbírky našich zákazníků rozhodly zůstat u Redbook.

Náš DAC vývoj zabral spoustu času. Náš počáteční pokus za použití té nejmodernější technologie (asynchronní upsampling a bitstream konverze) měl mrzutý výsledek. Potom jsme následovali konzervativní DAC cestu. A protože víme, že jednoduché věci jsou většinou ty nejlepší, vytvořili jsme DAC design, který používá synchronizovaný oversampling a multibit DAC. Tento systém nepotřebuje žádný přídavný analogový filtr a také odpovídá naší filozofii jednoduchosti. Výsledek předčil naše očekávání. Tento design, doplněný nízkorezonančním obvodem hodin, který řídí přenos, přinesl Redbook výsledek, který je lepší než všechno, co jsme doposud slyšeli.

Vzhledově PLINIUS CD-101 následuje naše ostatní přístroje. CD přehrávač má jediný ovládací prvek na čelním panelu a veškeré ostatní funkce jsou řízeny dálkovým ovládáním. Tím se ovládají i některé základní funkce našich předzesilovačů nebo integrovaných zesilovačů (hlasitost, mute..). Chceme porozumět požadavkům zákazníků, ale protože hudba je to hlavní, komfort ovládání by měl rušit co nejméně. Například uživatelské rozhraní při reprodukci z gramofonové desky nepotřebuje zobrazovat žádný digitální displej. Proto jsme se rozhodli, že se zaměříme pouze na hudbu jako takovou a použijeme pro CD-101 stejné rozhraní. Náš displej je složen z řady mikroledek, které ukazují postup skladeb na disku. Je to jednoduché, elegantní a přímé řešení a posluchač se může soustředit jen na hudbu. Mechanice jsme také věnovali mnoho pozornosti. Přenos je izolován a šasí je dobře odtlumeno.

CD přehrávač CD-101 je vynikajícím doplňkem našich ostatních přístrojů.

Plinius CD-101 - CD PŘEHRÁVAČ - katalog ke stažení (241K)

další fotografie:
CD PŘEHRÁVAČ CD-101 CD PŘEHRÁVAČ CD-101 CD PŘEHRÁVAČ CD-101 CD PŘEHRÁVAČ CD-101 CD PŘEHRÁVAČ CD-101 CD PŘEHRÁVAČ CD-101 CD PŘEHRÁVAČ CD-101

Technické údaje

Převodník: 24-bit při 353 kHz vzorkování
Frekvenční rozsah: 20Hz-20kHz ± 0.2dB
Zkreslení: < 0.01% THD
Brum a šum: -100dB váhováno A filtrem
Maximální výstupní úroveň: 2V RMS do 10 kOhm nebo více
Výstupní impedance: typicky 100 Ohm
Impedance digitálního výstupu: 75 Ohm
Rozměry: výška 105mm, šířka 450mm, hloubka 400mm
Hmotnost: 10 kg