VÝKONOVÝ ZESILOVAČ ODEON

Plinius ODEON - VÝKONOVÝ ZESILOVAČ

PLINIUS Odeon je vyvrcholením více než dvouletého vývoje a zahrnuje všechny poznatky a zkušenosti, které jsme získali za 30 let naší existence.

Když jsme v našem vývoji vstoupili do oblasti multikanálu, zjistili jsme, že i když existuje mnoho různých zesilovačů pro systémy domácího kina, žádný z nich neodpovídá požadavkům milovníků hudby. Proto jsme při vývoji zesilovače Odeon mysleli již od začátku na vynikající prezentaci hudebních nahrávek. Znamená to, že pokud nahradíte SA-102 nebo SA-250 ve dvoukanálovém systému naším Odeonem, nepoznáte žádnou změnu.

Snažili jsme se vložit stejný výkon, jako nabízí SA-102, do multikanálového šasí. Zatímco jedna část týmu pracovala na vývoji obvodů, druhá část v čele s ředitelem designu Rossem Stevensem vyvíjeli nové šasí.

V lednu 2002 byl na světě prototyp a první srovnávací testy dokázaly, že jsme vyrobili opravdu speciální přístroj. Bohužel, produkce se zdržela kvůli vývoji a výrobě speciálního ohýbacího zařízení, které umožnilo vyrábět obvod šasí jen ze dvou hliníkových částí.

Uvnitř Odeon vyniká svou komplexností a řemeslným zpracováním. Napájení je ohromné, používá čtyři transformátory, které jsou zapojené paralelně, aby dokázaly dodávat energii až šesti kanálům, nepřetržitě až 200 W na každý kanál. Hlavní obvodový panel má ovládací okruh a výchozí filtraci dodávky proudu. Hlavní výhoda takového příkonu je slyšet nejlépe při použití ve dvoukanálovém systému a přináší pocit úžasných zásob energie nezávisle na potřebách reproduktorů.

Na každém zesilovacím modulu jsou další filtry. Každý kanálový modul má vstupní a výstupní terminál, který nabízí RCA nebo XLR vstupní připojení.

Protože vývoj jde stále kupředu a nároky na multikanálové zesilovače stále stoupají, vyvinuli jsme modul zesilovače se dvěma kanály, který je možné připojit už při výrobě na základě potřeb zákazníka, nebo lze jednoduše přidat později. Tento modul má stanovený výkon 2x100W a umožňuje rozšíření systému až na dvanáct kanálů. Proto je možné připojit jakoukoliv kombinaci – 5.1, 6.1, 7.1 atd.

PLINIUS Odeon lze použít i v dvoukanálovém systému jako samostatný tri-amplifier, který uspokojí i ten nejnáročnější systém reproduktorů. Tento zesilovač tvoří základ nejlepších multikanálových nebo dvoukanálových audiosystémů.

Plinius ODEON - VÝKONOVÝ ZESILOVAČ - katalog ke stažení (270K)

další fotografie:
VÝKONOVÝ ZESILOVAČ ODEON VÝKONOVÝ ZESILOVAČ ODEON VÝKONOVÝ ZESILOVAČ ODEON VÝKONOVÝ ZESILOVAČ ODEON

Technické údaje

Výkon modulů: 200W RMS/modul do 8 Ohm (zapojených 6 modulů)
Frekvenční rozsah: 20Hz-20kHz ± 0.2dB, 0dB na 0Hz a -3dB na 70kHz
Zkreslení: Typicky < 0.05% THD při jmenovitém výkonu. 0.1% THD a IM nejhorší případ před přebuzením zesilovače.
Saturace: 220W/modul do 8 Ohm
300W/modul do 4 Ohm
Výstupní proud: 40A krátkodobě pro jeden kanál (chráněno pojistkou)
Doba přeběhu: Typicky < 4µS
Rychlost přeběhu: 50V/µs
Brum a šum: 90dB pod jmenovitým výkonem od 20Hz do 20kHz váhováno A filtrem
Vstupní impedance: 47 kOhm
Zisk na RCA vstupech: 32dB
Zisk na XLR vstupech: 38dB
Rozměry: výška 260mm, šířka 450mm, hloubka 585mm
Hmotnost: 54kg
Barva: stříbrný nebo černý elox

Poznámka: Technický popis a specifikace se může změnit kdykoliv bez oznámení.