TIKI - Network Audio Player

Plinius TIKI - NETWORK AUDIO PLAYER

Jak se mění technologie a hudební nadšenci si užívají a vychutnávají své sbírky novými způsoby jejich reprodukce, víme že tato příležitost musí existovat i se značkou Plinius.

Digitální audio je pokročilou technologií a zdaleka již neplatí že jeho užití je výhradně co by přenosného média. Naopak tvoří samo o sobě samostatný a legitimní zdroj kvalitní reprodukce zvuku. S mnoha typy souborů a paměťových médií může být digitální audio použito mnoha různými způsoby v závislosti na požadované úrovni rozlišení.

Z dlouhé historie prémiových výkonových zesilovačů a žádaných předzesilovačů učinil PLINIUS první krok ke zdrojovému komponentu výrobou CD přehrávače. V charakteristickém designu, referenční kvalitou zpracování a ohromujícím zvukem, to byl první krok značky PLINIUS umožnit jeho zákazníkům postavení kompletního systému elektroniky ve stejné kvalitě s nezaměnitelným zvukem a designem PLINIUS.

Díky neutuchajícím diskuzím vývojářů, samotnému výzkumu, vývoji a zkouškám, PLINIUS pokračuje v cestě zdrojového komponentu novým, důležitým krokem zvaným - Network Audio Player (síťový audio přehrávač).

Po zvážení všech možností se PLINIUS rozhodl vyvinout nový síťový přehrávač využívající Ethernet protokolu neboť jeho výhody jsou jednoznačné. Díky výhodám oproti USB a S/PDIF v oblasti přesného časování, jednoduchosti provedení, délce kabelů a funkci „multi-room“, byl Ethernet jasnou volbou konstruktérů PLINIUS pro realizaci jejich záměru. Navíc to vše zřetelně signalizuje platformu, která bude podporována vývojem v budoucnu, který je již „za dveřmi“.

Funkcí Tiki je připojení v síti jako D/A převodník. Stejně jako všechny ostatní produkty PLINIUS je integrován do robustního šasi, které zajišťuje prvotřídní funkci. Základ DAC je převzat z uznávaného CD-101 přehrávače kompaktních disků, a zatímco se schopnosti DAC nadále rozšiřují, aktuální DAC Tiki se skromnou specifikací, poskytuje veškeré žádané funkce a výjimečný zvuk. Tiki nabízí vysoké rozlišení, vyšší než je standardní CD, které je považováno za referenční kvalitu již s pouhými 16 bity, 44.1ks /. Jsou podporovány populární typy souborů, jako je FLAC, LPCM, AIFF a MP3.

Ovládáním je pro Tiki mobilní-bezdrátové zařízení, komunikující mezi serverem, který spravuje knihovnu zvukových souborů a Tiki, který je převádí do analogového zvuku.

Značka PLINIUS s označením Tiki má za cíl být součástí průběžného zdokonalování digitálního zvuku. V době, kdy se komponenty pro digitální audio průběžně stávají uznávaným audiofilním médiem, zaručuje PLINIUS TIKI že neztrácí nic z dosažitelného maxima tohoto vzrušujícího programu.

K dispozici je v černé nebo stříbrné barvě.

Plinius TIKI - NETWORK AUDIO PLAYER - katalog ke stažení (732K)

Technické údaje

DLNA Digitální Audio Renderer: DLNA 1.0/1.5 kompatibilní
Podporované Audio File Servery: Digital Media DLNA servery
Podpora ovladače přehrávání: Digital Media Controller DLNA, DLNA Mobile Digital Media
Controller, UPnP smartphone aplikace, iPad / iPod aplikace
DAC kapacita: 24 bit, 96ks / s
Audio kodek podpora: FLAC (do 24/96), LPCM (do 24/96), AIFF, MP3
Vstup: 1 x RJ45 konektor
Konektivita: 10/100 Ethernet
Analogový výstup: 1 x RCA stereo pár
1 x XLR stereo pár
Frekvenční rozsah: 20Hz až 20kHz ± 0.2dB
Zkreslení: < 0.01% THD při jmenovité vstupní úrovni
Brum a šum: 100 dB, při jmenovité vstupní úrovni, vážený
Maximální výstupní úroveň: 2V RMS do 10 k nebo více
Výstupní impedance: typicky 100R
Rozměry: výška 80mm, šířka 450mm, hloubka 400mm
Hmotnost: 5,5 kg

Poznámka: Technické popisy a specifikace se mohou kdykoliv změnit bez předchozího upozornění.